Filmy instruktażowe

Czy wiesz, że możesz załadować dokumenty sprzedaży bezpośrednio z serwisu fakturownia.pl i przesłać do bufora w programie Symfonia Finanse i Księgowość?

Filmy instruktażowe

Wprowadzasz dokumenty ręcznie? Czy wiesz że importując dokumenty z plików JPK do systemu Symfonia możesz zaoszczędzić czas całego swojego urlopu w ciągu jedengo roku?

Intuiti Integrator KSeF & JPK do Symfonii

Integrator KSeF & JPK  do Symfonii wspiera oprogramowanie Symfonia Finanse i Księgowość w zakresie importowania i dekretacji dokumentów sprzedaży i zakupu z plików JPK oraz Krajowego Systemu e-Faktur jak i serwisów internetowych. Dostępny jest w modelu subskrypcyjnym bez limitu dokumentów i bez limitu obsługi firm. Okres próbny 30 dni całkowicie za darmo.

Premiera wersji Intuiti Integrator KSeF do Symfonii odbyła się w połowie stycznia 2024 roku w wersji BETA. Obecnie dostępna jest PEŁNA wersja którą możesz pobrac na stronie: https://intuiti.pl/integrator-ksef/ 

Rozwijany na bieżąco. Obecnie trwają prace nad integracjami z róznymi systemami Systemów Obiegu Dokumentów takich jak: Symfonia Obieg Dokumentów, Saldeo Obieg Dokumentów, V-Desk od PrimeSoft, ENOVATIO

Integracja z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF)

Prezentacja integracji dokumentów sprzedaży z Krajowym Systemem e-Faktur obowiązującym od 1 lipca 2024 roku.
Za pośrednictwem oprogramowania Intuiti Import KSeF do Symfonii pobierzemy dokumenty sprzedaży i wyślemy do programu Symfonia Finanse i Księgowość.

Funkcjonalność dostępna będzie w wersji oprogramowania Intuiti Import KSeF 2024

 

Instrukcja instalacji i konfiguracji Intuiti Import JPK do Symfonii

Prezentacja szczegółowa całego procesu instalacji i konfiguracji integratora Intuiti Import JPK do Symfonii
Procedura przeprowadzi Ciebie przez cały proces konfiguracji  aż do momentu wysłania dokumentów do Symfonii
Podczas konfiguracji przyjęto założenia, że użytkownik posiada uprawnienia administracyjne oraz zna poświadczenia połączenia do bazy danych SQL.

Całość instrukcji opiera się na oprogramowania w wersji 2023

Integracja z fakturownia.pl

Prezentacja integracji bezpośredniej z serwisem fakturownia.pl i przesłaniu dokumentów sprzedaży do systemu Symfonia Finanse i Księgowość za pośrednictwem integratora Intuiti Import JPK do Symfonii.

Przykład zawiera dane prezentacyjne dokumentów handlowych z wykorzystaniem wszystkich stawek VAT obowiązujących wg stanu prawnego publikacji tego materiału.

Ustawienia typów dokumentów oraz dekretacji księgowej zostały wykonane wcześniej.

Funkcjonalność jest dostępna od wersji 2023

Import struktury JPK_V7

Prezentacja importu plików w formacie JPK_V7 w którym importowane są wszystkie pozycje rejestrów VAT należnego i naliczonego. Program w jednym przebiegu zaimportuje dokumenty sprzedaży i zakupu na podstawie rejestrów VAT w pliku JPK_V7 bezpośrednio do programu Symfonia Finanse i Księgowość.

Przykład zawiera dane prezentacyjne dokumentów handlowych z wykorzystaniem wszystkich możliwych stawek VAT obowiązujących wg stanu prawnego publikacji tego materiału.

Ustawienia typów dokumentów oraz dekretacji księgowej zostały wykonane wcześniej.

Funkcjonalność jest dostępna od wersji 2021

Import struktury JPK_FA

Prezentacja importu plików w formacie JPK_FA, który zawiera dane dokumentów sprzedaży. W prezentacji przedstawiony jest przykład zaimportowania dokumentów sprzedażowych bezpośrednio do programu Symfonia Finanse i Księgowość.

Przykład zawiera dane prezentacyjne dokumentów handlowych z wykorzystaniem wszystkich możliwych stawek VAT obowiązujących wg stanu prawnego publikacji tego materiału.

Ustawienia typów dokumentów oraz dekretacji księgowej zostały wykonane wcześniej.

Funkcjonalność jest dostępna od wersji 2020

Podłączenie firmy

Prezentacja podłączenia firmy / bazy danych systemu Symfonia Finanse i Księgowość w aplikacji Intuiti Import JPK

Przykład zawiera dane prezentacyjne. Konfiguracja podłączenia firmy może być inna w zależności od środowiska sieciowego w którym zainstalowany jest system Symfonia. W przypadku braku możliwości podłączenia firmy do listy firm należy skontaktować się z działem informatycznym. Szczegółowa informacja w zakresie podłączenia firmy opisana jest również w instrukcji obsługi dostępnej na stronie https://intuiti.pl/import-jpk/

 

Instalacja  i przygotowanie do pracy

Instalacja integratora Intuiti Import JPK do Symfonii w systemie Windows. Program jest odrębną aplikacją, która łączy się bezpośrednio z oprogramowaniem Symfonia Finanse i Księgowość celem przekazania informacji o fakturach w strukturze JPK i umieszczenia w buforze z odpowiednią dekretacją.

Po zainstalowaniu w systemie i podłączeniu firmy staje się integralną częścią systemu Symfonia Finanse i Księgowość, ale jako niezależna aplikacja. Rozwiązanie tego typu, nie zajmuje dodatkowego stanowiska licencji systemu Symfonia po zalogowaniu do firmy przez integrator Import JPK.

Dekretacja pozycji dokumentów

Dekretacja poszczególnych pozycji możliwa jest wówczas, kiedy w programie mamy ustawioną metodę importu wg pozycji dokumentów. Film instruktażowy przedstawia rozdekretowanie pozycji w analityce kont dla przychodów w zależności od treści znajdującej się w danej pozycji.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!